O NÁS

Naše obec se nacházíte v tzv. Kladském pomezí, Což je turisticky bohatý region, se spoustou zajímavých míst, Prima vybízejících k návštěvě.
Na samotné území obce se nacházíte Množství památek na Prusko-Rakouskou válku v roce 1866, jedná se zejména o pamětní kříže, ale v okolí místní části Václavice lze najit i Několik větších pomníků. V téže části obce se nacházíte takové dva kostely, Evangelický a podstatně starší katolický. Do katastru obce spadá takové přehradní nádrž Rozkoš, přezdívaná východočeské moře. Ta prodeji v spoustu možností rekreace, od plavání, přes rybaření až po cyklistiku. V horizontu Několik let má být dokončena oficiální cyklostezka kolem přehrady, doposud nyní však lze přehrada na kole lze objet.
Při pohledu na mapu lze viděla, že se Provodov-Šonov nacházíte PŘÍMO uprostřed trojúhelníku tvořeného Novým městem nad Metují, Česká Skalice a Náchodem. Každé z těchto měst skýtá Množství památek i možností další rekreace.
V Nové Město nad Metují se nacházíte překrásné barokní náměstí, které tvoří jeden celek s Novoměstský zámkem, na území města se takové nacházíte tzv. pekelské údolí, ideální pro rekreaci v přírodě. POKUD se z nového města vydáte dále na východ, můžete navštívit takové Orlické hory.
Česká skalice a její okolí jsou významně spojený se spisovatelkou Boženou Němcovou, ve městě tak lze navštívit její muzeum, i tzv. Barunčinu školu. Na dohled od města se pak nacházíte Babiččino údolí, a to včetně Starého Bělidla, Viktorčin splavu a zámku kněžny Zaháňská. Směrem na severozápad lze dojet do Krkonoš, POkud se vydáte západním směrem, můžete navštívit město Jaroměř, pověsti svým muzeem parních vlaků. Součástí Jaroměře je takové staré pevnostní město Josefov, nabízející krom jiného i prohlídky podzemních chodeb.
Náchod je významné město na hranicích s Polskem. Vyniká Zejména svým náměstím s kostelem uprostřed, a zrekonstruovaný zámkem, v jehož hradním příkopu jsou Umístění živí medvědi. Hned za polského hranicemi, směrem na sever od Náchoda, se nacházíte lázeňské městečko Kudowa-Zdrój, s překrásnými parky, menší kolonádou, a moderním aquaparkem, ještě dále na sever pak leží tzv. Stolové hory, polský národní park se skalními monumenty. Alternativou pak můžou být Adršpašsko-Teplické skály, nacházející se v broumovském výběžku, severovýchod od Náchoda. Na severozápad od Náchoda se takové nacházíte pevnostní komplex Dobrošov, postavený těsně před 2. světové války.

 

Sledujte nás také

Mapa

Kde nás najdete

Click to open larger map